WP-RecentComments 1.7 - en to ar translation catalogue (27 entries)

en: Loading
ar: تحميل

en: Anonymous
ar: زائر

en: on
ar: في

en: &laquo; Newest
ar: &laquo; أحدث

en: &laquo; Newer
ar: &laquo; الأحدث

en: Older &raquo;
ar:  الأقدم &raquo;

en: Y/m/d
ar: d/m/y

en: &laquo; Back
ar: &laquo; رجوع

en: Recent Comments
ar: أخر التعليقات

en: Title:
ar: العنوان:

en: Number of comments to show:
ar: عدد التعليقات لأظهارها ؟

en: (at most 20)
ar: (أقصى حد 20 تعليق)

en: Length of each comment:
ar: الطول لكل تعليق

en: Show post titles.
ar: أضهر عنوان التدوينة

en: Show pingback comments.
ar: أضهار تعليقات الـ Pingback

en: Show trackback comments.
ar: أضهار تعليقات الـ trackback

en: Show author avatars.
ar: أضهر الصور الشخصية

en: The size of avatars:
ar: حجم الصورة الرمزية:

en: The position of avatars:
ar: مكان عرض الصورة الرمزية:

en: Left
ar: شمال

en: Right
ar: يمين

en: The default avatar:
ar: الصور الشخصية الأفتراضية

en: Show navigator buttons.
ar: أضهار المستكشف.

en: Show the comments from administrators.
ar: أضهر تعليقات المدير

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display.
ar: تحويل الرموز <code>:-)</code> و  <code>:-P</code> ..الخ, إلى وجوة تعبيرية (صور).

en: The most recent comments
ar: أحدث التعليقات.

en: WP-RecentComments
ar: التعليقات الأخيرة (المطور)
